iga-2023-2
Airkule
Unifree-2019
HAVACILIK HABERLERİ RÖPORTAJ TÜRKİYE'DEN DÜNYADAN VİDEOLAR SEYAHAT ROTASI
Pegasus-2024
7 Eylül 2021 Salı - 13:28

İHRACAT THY'NİN KANATLARINDA

Turkish Cargo, TİM ile imzaladığı, ihracatçının ulaşım maliyetlerini azaltacak iş birliği anlaşmasını yeniledi

İHRACAT THY NİN KANATLARINDA
Losev-11

Dünyanın en güçlü uluslararası kargo uçuş ağına sahip olan ve kıtalar arasında ticaret köprüleri kuran Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağlamaya devam ediyor. Bayrak taşıyıcı hava kargo şirketi, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşmasını kapsamını genişleterek yeniledi.

Milli marka, yeni anlaşma kapsamında, Anadolu’nun dört bir yanında, binbir emekle üretilen ürünlerini, 32 ülkedeki 46 destinasyona yüzde 10 ile yüzde 35 arasında değişen indirim oranlarıyla ulaştıracak.

M. İlker Aycı: “Dünyanın dört bir tarafına ihracat köprüleri kuruldu.”

Pandemi döneminde hava kargo sektörü daralırken Turkish Cargo’nun büyümeye devam ettiğini belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Bayrak taşıyıcı kargo markamız sahip olduğu geniş hizmet ağı ile ihracatçımız açısından stratejik önemdeki pazarlara erişme konusunda can suyu olmaya devam ediyor. Dünyanın en yüksek büyüme oranlarından birine sahip ekonomimizin lokomotifi olan ihracatımıza yaptığımız katkıyı bugün burada pekiştirmek Türk Hava Yolları ailesi için bir gurur vesilesi. Pandemi döneminde kargo sektörü dünya çapında daralırken Turkish Cargo büyümeye devam ederek başarısını zorlu dönemde de kanıtladı. Bu zorlu dönemde de ihracatçımız için dünyanın dört bir yanına ihracat köprüleri kurdu. Yakında açılacak SmartIst kargo tesisimiz ile bu büyüme ivmemiz hızlanacak ve hava kargo taşımacılığında yeni bir çağ başlayacak.  Turkish Cargo ve TİM iş birliğinin hem ülkemiz hem de şirketlerimiz için tetikleyici güç olmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi

Ülkemiz ihracatçısının en büyük destekçisiyiz

Hava kargo taşımacılığının Türkiye’nin ihracatı için bir fırsat olduğunu belirten M. İlker Aycı, “Turkish Cargo olarak hem yolcu hem kargo taşımacılığıyla Türkiye’nin hizmet ihracatının çok önemli bir kısmını gerçekleştirmenin yanında ülkemiz ihracatçısının en büyük destekçisi ve kolaylaştırıcısı olmaya devam etmekteyiz. TİM ile birlikte imza attığımız Aralık 2020- Mart 2021 arasındaki kampanya ile söz konusu 4 aylık dönemde belirlenen 28 destinasyona toplam 1.2 Milyar dolara yakın yüksek katma değerli ürün ihracatı gerçekleştirilmesini sağladık” dedi.

İhracat hacmini 5 katına ulaştırmaya kararlıyız

Turkish Cargo’nun ihracatçımızın imkan ve kabiliyetlerini artırmaya, güvenilir bir lojistik ortağı olmaya ve küresel ticari faaliyetlerinde kolaylaştırıcı rol oynamaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğini kaydeden İlker Aycı, “Yenilenen iş birliği anlaşmamız ile hem ihracatçılarımıza sunduğumuz kapasiteyi hem de destinasyon sayımızı önemli miktarlarda artırarak Milli Bayrak Taşıyıcı olarak ihracatımıza ve ihracatçılarımıza verdiğimiz desteği kararlı biçimde sürdürüyoruz.

Bu kapsamda eylül itibarıyla uygulanmaya başlayacak ve yıl sonuna kadar edecek olan yeni kampanya ile ihracatçılarımızın ürünlerini ABD Houston’dan Kore Seul’e, Hollanda Amsterdam’dan Ürdün Amman’a kadar tam 46 stratejik destinasyona %10 ile %35’e varan indirim oranlarıyla taşıyacağız. Üstelik önceki anlaşmamızda 15 bin ton olarak belirlediğimiz sunulan kapasiteyi derinleşen iş birliğimiz ile 24 bin tona çıkardık. Türkiye’nin ürünlerini, Türk üreticisinin emeklerini, Türk Hava Yolları’nın, bir benzeri olmayan eşsiz yolcu ve kargo ağının sunduğu büyük avantajı kullanarak, dünyaya taşıma bilinciyle çıktığımız bu yolda kampanya neticesinde bu yılki hedefimiz 6 milyar dolar tutarında ihracat gerçekleştirmek. Geçtiğimiz yılda bu iş birliği ile elde edilen 1.2 milyar dolar tutarındaki ihracat rakamının 5 misline ulaşmak için bizler de ihracatçılarımız da azimli ve kararlıyız.

Turkish Cargo olarak, ihracatçımızın imkân ve kabiliyetlerini artırmaya, güvenilir bir lojistik ortağı olmaya ve küresel ticari faaliyetlerinde kolaylaştırıcı rol oynamaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz” diye konuştu.

İsmail Gülle: İhracat takım işi

Türk Hava Yolları‘nın 16-22 Ağustos tarihleri arasında günlük 1333 sefer sayısı ile Avrupa’da en çok uçan network taşıyıcısı olduğunu dile getiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, “Pandemi döneminde sektörün küresel devlerinin batması tartışılırken Türk Hava Yolları tüm olumsuz durumlara rağmen yeni seferler açarak yoluna devam etti. Sınırların kapandığı, karayollarından ulaşımın neredeyse imkansız hale geldiği anlarda Turkish Cargo, hava lojistiğindeki sağlam altyapısıyla, Türk ürünlerini sayısız destinasyona güvenli ve hızlı bir şekilde teslim ederek ihracat ailesinin yanında oldu. Öyle ki, pandeminin etkisinin en yoğun hissedildiği 2020 Mayıs ayında, hava yolu ile ihracatın payı yüzde 10’u aştı. İhracat bir takım işi. İhracatçının aldığı her sipariş, finansmanıyla, üretimiyle, pazarlamasıyla, lojistiğiyle organizasyon gerektiren ciddi bir süreç. Bu vesileyle, ihracata katkılarından ötürü bayrak taşıyıcı havayolu markamızı Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Bey’in nezdinde tebrik ediyorum. İnşallah bu yeni protokolle de hava yoluyla ihracatın payını çok daha yukarılara taşıyacağız” dedi.

4 ayda toplam 1.2 milyar dolara yakın yüksek katma değerli ürün ihracatı

Türk Hava Yolları ve TİM, geçtiğimiz yıl küresel ticarette Türk ihracatçısına büyük avantaj sağlayan bir iş birliğine imza atmıştı. Turkish Cargo ek kapasite ve ihracatçıların yoğun olarak kullandığı 28 destinasyon için yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim uyguluyordu. Türkiye’nin ihracat seferberliğine büyük katkıda bulunan işbirliği sayesinde 4 ayda toplam 1.2 milyar dolara yakın yüksek katma değerli ürün ihracatı gerçekleştirilirken, söz konusu anlaşmanın kapsamı da genişletildi.

35 ülkede 46 destinasyon

Türk Hava Yolları ve TİM arasında imzalanan yeni protokolle; genel kargo, yumurta, yaş meyve ve sebze ile balık kapsamındaki Türk ihraç ürünlerinin yurt dışındaki 35 ülkedeki 46 destinasyonda hava kargo ile taşınmasında yüzde 10 ile yüzde 35 aralığında indirim uygulanacak. Kampanya ile 6.050 tonluk ek bir kapasite ayrılırken, ürün gamları da genişletildi. Ürün muhteviyatlarıyla birlikte ürün gamları sadece ton özelinde değil ton altında da sağlandığı kampanya 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek. Yeni protokolle ilgili Ankara Ticaret Bakanlığı’nda yapılan “Hava Kargo İş Birliği İmza Töreni”; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla gerçekleşti.

İndirimli taşınacak 46 destinasyon

THY-TİM iş birliğiyle beraber Turkish Cargo; Cezayir, Amman, Amsterdam, Stockholm, Bahreyn, Belgrad, Berlin, Beyrut, Bağdat, Bangkok, Bangalore, Mumbai, Brüksel, Basel, Kahire, Guangzhou, Paris, Dakka, Delhi, Dusseldorf, Dubai, Hamburg, Hanoi, Hong Kong, Houston, Seul, İslamabad, Kabil, Kiev, Karaçi, Kuala Lumpur

Kuveyt, Lahor, Londra, Linz, Chennai, Miami, Münih, Milano, Oslo, Ho Chi Minh City, Tel Aviv, Tunus, Vilnius, Varşova ve Zürih hatlarına, Türk ihraç ürünlerinin hava kargo ile taşınmasında indirim uygulayacak.

Hava Kargo İle Taşınan Ürünler Daha Fazla Değer Kazanıyor

Ürün taşımacılığı ve ulaştırma hizmetleri kapsamında diğer taşıma modlarına kıyasla hava kargo taşımacılığını farklı ve değerli kılan unsurlar; hızlı ve güvenli taşıma standartlarıdır. Türkiye’nin emeğinin tüm dünyaya taşınması noktasında hava kargo ile yapılan taşımaların ortalama değeri, diğer taşıma (kara, deniz ve demir) metotlarına oranla 50 kat daha değerli konumda yer alıyor.

Global anlamda önemi giderek daha kritik bir konuma gelen hava kargo taşımacılığı, dünya ticaretinin hacimsel anlamda sadece yüzde 1'ini, değer olarak ise en az yüzde 35'ini oluşturan çok önemli bir taşıma yöntemi olarak öne çıkıyor. Global hava kargo sektörü içinde ağırlığını hissettiren e-ticaret talepleriyle birlikte, ürünlerin kapıdan kapıya hızlı teslimatı yeni ve sürekli iş olanakları için önemli pencereler açıyor. Hava kargo taşımacılığı, ülkelerin ihracatının en önemli paydaşlarından biri olma yolunda konumunu güçlendiriyor.

Kıtaları birbirine bağlayan Turkish Cargo, ekspres taşıyıcılar hariç hava kargo markaları arasında 96 destinasyondan oluşan dünyanın en geniş kargo uçağı ağına sahip ve 25’i direkt kargo uçağı olan 372 uçaktan oluşan filosuyla küresel iş süreçlerini sürdürüyor. Altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve alanında uzman kadrosuyla sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak ve 2021 haziran ayında dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri olan Turkish Cargo, sürekli değişen dünyada hizmet kalitesini sürdürülebilir şekilde yükseltmeye devam ediyor.

 
İHA'LAR BURSA'DA YARIŞIYOR
 
DHMİ'DEN AĞUSTOS RAKAMLARI
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İHA'LAR BURSA'DA YARIŞIYOR
Bursa'da İHA'ların yarışma heyecanı...
SİVRİHİSAR'DA HEYECAN DORUKTA
SHG Airshow 2021-Sivrihisar Hava Gösterileri, 12 Eylül günü saat 13.00’ten ...
GÖSTERİ UÇUŞUNDA KAZA
İngiltere’de havada şov yapan uçak denize düştü, pilot ve akrobat ölümden döndü.
 
EN UZUN TÜNEL UÇUŞUNU YAPTI
Red Bull sporcusu Dario Costa, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ...
KISH AIR GAZİPAŞA'YA UÇTU
Gazipaşa-Alanya Havalimanı Kish Air’in İran’ın başkenti Tahran’dan gerçekleştirdiği ...
'6 EYLÜL' UYARISI
THY ve Pegasus Havayolları, 6 Eylül tarihinden itibaren iç hat uçuşlarında ...
 
FİLOYA 3 ADET A380 GELİYOR
Emirates A380 Filosunun son üyelerini Kasım ayında teslim alacak
DÜNYA REKORU KIRDI
Rolls-Royce “Ultrafan Güç Çekiş Sistemi” havacılıkta dünya rekoru kırdı
KAZAKİSTAN A400M ALIYOR
Kazakistan Cumhuriyeti iki adet Airbus A400M sipariş etti
 
Osman Gazi Baykal
DENEYSEL UÇAK TASARIMLARI VE ÖNCÜ MODELLER
Osman Gazi Baykal
Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç
PİLOTLARIN EMEKLİLİK YAŞI 67 OLABİLİR Mİ? YAŞ SADECE BİR RAKAM MIDIR?
Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç
Engin Aksüt
TOKYO HANEDA’NIN RİSKLİ YAKLAŞMALARI VE İNSAN FAKTÖRÜ
Engin Aksüt
İbrahim Köktener
MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ
İbrahim Köktener
Tuğba İncel
GERMANWINGS KAZASI DAVASI SÜRÜYOR
Tuğba İncel
Faruk Sayılır
UCUZ HAYATLAR
Faruk Sayılır
ÇOK OKUNANLAR
  FOTO GALERİ
SİNGAPUR AIRSHOW-2020

SİNGAPUR AIRSHOW-2020

  VİDEO GALERİ
ENGELLERİN AŞILDIĞI HAVALİMANI

ENGELLERİN AŞILDIĞI HAVALİMANI

  GÜNÜN MANŞETLERİ
 
İZMİR ALEVLER İÇİNDE
AIR ASTANA'DAN ÖNEMLİ ADIM
'DEZENFEKSİYON' TALEBİ
SKYCARGO'DAN 777 SİPARİŞİ
HİTİT SUNRISE AIRWAYS'LE ANLAŞTI
İGA 'DÜNYANIN EN İYİSİ' SEÇİLDİ
O UÇAK TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR
HONG KONG'DA İLK 'TRAVEL STORE'
İGA'YI ABD'DE ANLATTI
YENİLİKÇİ GİRİŞİMLERE DESTEK
 
  UÇUŞ BİLGİLERİ
İç Hatlar Dış Hatlar
Geliş Gidiş Geliş Gidiş
  İstanbul Havalimanı
  Sabiha Gökçen
  Ankara
  Antalya
  HAVA DURUMU
  İstanbul
Cuma Cumartesi Pazar
27 / 32 °C 25 / 33 °C 25 / 34 °C
  ARŞİV
 
   
 
 
UNUTMAYACAĞIZ...
 
Onur Güntürkün
 
 
UNUTMAYACAĞIZ…
 
Ünal Başusta

  •Künye
  •İletişim
  •Havacılık Haberleri
  •Röportaj
  •Türkiye'den
  •Dünyadan
  •Seyahat Rotası
  •Havacılık
  •Uçuş Eğitim
  •Havalimanları
  •Göklere Veda
  •Havacılık Emekçileri
  •Havacılık
  •Reklam Videoları
  •Röportaj
  •Video Haber
  •Kargo
  •Turkish Airlines
  •vize
  •emekli
  •30 Ağustos Zafer Bayramı